Вимкнути

Чи має сенс переобладнати автотранспортні засоби на газ під час війни

Чи є сенс встановлювати ГБО на авто у воєнний час

За період із січня по серпень 2022 року в Україні було офіційно зареєстровано близько 70 тисяч автомобілів різних марок та моделей, на які власники встановили газобалонні комплекти. Загалом у нашій країні таких автотранспортних засобів, які працюють на газі, налічується понад 1,6 млн.

Після початку повномасштабних бойових дій в Україні став спостерігатися дефіцит палива, особливо це торкнулося бензину та дизеля. У зв'язку з цим уряд змушений був значно підняти ціни на ці види палива.

З газом ситуація виявилася значно легшою, оскільки військова техніка на цьому виді палива не працює. Незважаючи на те, що багато автовласників нарікають на те, що вартість газу піднялася, заправитися ним все ж таки легше, ніж бензином або дизельним паливом.

Крім цього, автомобілі, які мають встановлену газобалонну систему, можна за можливості заправляти як газом, так і бензином, що значно підвищує шанси мати хоча б мінімальний запас пального і можливість збільшити пробіг автомобіля як мінімум удвічі.

На користь газобалонного обладнання говорить і той факт, що газ на заправках є значно частіше, ніж інші види палива для автомобілів. Це пов'язано з тим, що державне регулювання на нього не було введено, а трейдери, що займаються доставкою газу, виявилися більш підготовленими до різкої переорієнтації на постачання даного виду палива з європейських країн, оскільки раніше працювали в цьому напрямку, на відміну від постачальників дизельного палива. та бензину. Сьогодні імпорт газу практично має довоєнний рівень, що дозволило практично усунути дефіцит палива на автозаправних станціях.

З огляду на всі ці нюанси можна з упевненістю відповісти на питання доцільності монтажу ГБО у період воєнних дій. Якщо раніше основною мотивацією встановлення газового обладнання на автомобіль була економія фінансових коштів, оскільки вартість газу була майже вдвічі нижчою, ніж бензину, то зараз їхня вартість практично зрівнялася. На сьогоднішній день основною перевагою газобалонного обладнання є те, що заправитися газом значно простіше, оскільки він є більш доступним.

Встановити ГБО на ваш автомобіль ми пропонуємо у нашій компанії «ГБО Сервіс», яка працює у місті Київ. Звертайтеся безпосередньо до нашого сервісного центру або дзвоніть нашим менеджерам по телефону. Ми готові відповісти на всі ваші запитання та допомогти вирішити проблему із встановленням ГБО.

НАШ БЛОГ

Корисні поради по установці ГБО. Актуальні статті про газове обладнання, його види та експлуатацію.