Вимкнути

Як кріпиться газовий балон при встановленні газу на авто та в чому різниця

Як кріпиться газовий балон при встановленні газу на авто

Монтаж ГБО включає встановлення всіх комплектуючих і вузлів, які входять в газобалонну систему. Надійна фіксація обладнання забезпечує не лише високий рівень герметичності, але й гарантує безпеку використання.

Одним із основних вузлів, які входять до комплекту ГБО, є балон для газового палива. Газ у балоні знаходиться під великим тиском, який досягає близько 15 атмосфер, тому стає зрозумілим, чому ємність має кріпитися з максимальною надійністю. Ігнорування вимог щодо кріплення балонів може призвести до непередбачуваних наслідків і бути смертельно небезпечним не тільки для водія і пасажирів, що знаходяться всередині салону, а й випадкових перехожих, які опинилися поблизу.

Відмінності у кріпленні балонів для пропан-бутану та метану

При встановленні газу на авто в Києві, яке працює на метані або на пропан-бутановій суміші, використовуються різні технології та матеріали. Ємності для метану закріплюються з використанням спеціальних кронштейнів, які передбачені для цього на корпусі балона. Для пропан-бутанових балонів застосовують стрічки кріплення. Враховуючи той факт, що вага газового балона досить велика, необхідно використовувати кріпильні стрічки, що мають достатній запас міцності. Використання кріпильних стрічок, спеціально призначених для цих цілей, дозволить надійно утримувати балон у необхідному положенні та виключить його болтанку.

Балони для газобалонного обладнання бувають двох видів: тороїдальні та циліндричні. Кріплення не залежить від виду ємності, єдина відмінність – це розмір кріпильної стрічки.

Як правильно виконати встановлення газового балона

Монтаж ГБО включає установку ємності для газу, яка фіксується з дотриманням наступних правил.

Для коректної роботи ГБО, горловина балона має бути під кутом близько 30о. Таке положення забезпечує своєчасне відсічення газу при заправці, а також коректні показники датчика рівня палива.
У тих випадках, коли балон встановлюється в багажному відділенні автомобіля, необхідно враховувати те, що мультиклапан обладнується спеціальною системою, яка здійснює скидання газу в атмосферу при надмірному тиску. При такому монтажі необхідно додатково встановлювати вентиляційну коробку, щоби газ не потрапляв у салон.
Суворе виконання правил монтажу ГБО та використання сертифікованого обладнання дозволить використовувати газове обладнання тривалий час з максимальною безпекою.

НАШ БЛОГ

Корисні поради по установці ГБО. Актуальні статті про газове обладнання, його види та експлуатацію.