Вимкнути

Вплив температури газового редуктора під час переходу з бензину на газ

Вплив температури газового редуктора під час переходу з бензину на газ

Основним призначення газового редуктора, який встановлюється під час монтажу ГБО - це своєчасне і правильне приготування паливної (газоповітряної) суміші. "Правильною" газовою сумішшю є та, що за будь-якого режиму роботи автомобільного двигуна має постійну щільність і показник тиску газової суміші.

Як відбувається створення паливної суміші

На редуктор подається газ з балона, який має рідку фракцію і тиск близько 16 атм. При цьому температура газу, що подається, має показник, близький до -40о С. З редуктора на форсунки газ подається з показником тиску близьким до 1 атм і в газоподібному стані. Звідси випливає висновок, що основним призначенням газового редуктора є зниження тиску газу до потрібного показника і переведення його з рідкої фази в газоподібну.

Що означає "температура переходу на газ"?

Це показник, параметри якого встановлюються під час налаштування ГБО в програмі. Фахівці не рекомендують встановлювати температуру переходу на газ менше +40 С.

Який вплив має цей параметр на роботу двигуна

Після того як ви запустили "холодний" мотор, у циліндри починає надходити тільки бензин, у цей час виконується прогрів редуктора від системи охолодження автомобіля. Після прогріву редуктора до встановленої температури, ЕБУ ГБО подає керуючий сигнал на перехід палива і починається подача газу замість бензину. Залежно від показника зовнішньої температури, час, необхідний для переходу, може тривати від кількох секунд у літній період, до кількох хвилин за негативних температур.

Які параметри впливають на швидкість нагріву редуктора?

На час прогріву газового редуктора можуть впливати низка додаткових моментів

Для підключення використовуються трубки з недостатнім діаметром. Це збільшує гідравлічний опір, а відповідно і час прогріву.

Газовий редуктор під'єднано "послідовно" після пічки.

До чого призведе зниження температури переходу

Зменшення температури призведе до падіння потужносних характеристик двигуна, почнуться провали під час збільшення швидкості, спостерігатиметься підвищене споживання газу, догоряння палива в глушнику.

Також буде спостерігатися обмерзання газових форсунок, зміна жорсткості і підвищений знос газових мембран у редукторі. Звідси випливає висновок - зменшення температури переходу негативно позначається на роботі двигуна і тривалості експлуатації всього обладнання.

НАШ БЛОГ

Корисні поради по установці ГБО. Актуальні статті про газове обладнання, його види та експлуатацію.